Tuesday, October 14, 2008

When life gives you grapefruit. . .

There was a great deal this last week at Sunflower for grapefruit - .10 cents each! We bought 200 for $20 and produced 3.5 gallons of juice and 12 quarts of segments. If we had bought the same amount already made at the store it would have cost us between $50-$60. Not bad!



Rating: 4 Lollipops


4 comments:

Kelly said...

That's awesome! I wish I liked grapefruit.... :(

KristinNB said...

OMGosh!! I am so jealous.. I love grapefruit..

Nonna said...

You are amazing Bethany...I don't know where you find the time to do all the awesome things you do !

Emily said...

I would have never thought to bottle grapefruit juice- it looks yummy!